--- layout: post title: Windows 7 Starter Edition’da Arkaplan Değiştirme date: 2010-03-15 08:18 comments: true

categories: []

Baktım ki Windows 7 Starter Edition kullanıp arkaplan değiştirmek isteyen çok kişi var, ben de bu yazıyı yazayım dedim. Netbooklarda ve düşük işlem gücü olan bilgisayarlarda Windows 7 Starter Edition kurulu geliyor. Maalesef bu sürümün belirli kısıtlamaları var. Bu kısıtlamalardan bir tanesi de arkaplan değiştirme özelliğinin olmaması. İşte bu yazıda anlatacaklarımla bunun üstesinden gelebileceksiniz.

Program bir Fransız tarafından yazıldığı için indirme sayfası ve kurulum Fransızca. Buradan Starter Background Changer isimli programı indirip işe başlayalım. Boyutu küçük olduğundan hemen inecektir. Dediğin gibi kurulum Fransızca olduğu için aşağıdaki resimlerden faydalanmanızda yarar var.

Aşağıdaki ekrana gelene kadar Suivant (Devam Et) butonuna basın.

İşaretli butuna bastıktan sonra kurulum tamamlanmış olacak. Kısa bir işlemden sonra programı arkaplanı normal bir şekilde değiştirir gibi masaüstünde sağ tıklayıp özelleştire tıkladıktan sonra çalışır hale getirebilirsiniz.

Diğer Windows 7 sürümlerinde olan arkaplan özelliklerine bu program sayesinde ulaşabiliyorsunuz. Zamanlı olarak arkaplan değiştirme özelliği de buna dahil. Tek bir eksi olarak program özelleştirme ekranına ufak bir reklam koyuyor ancak bu da kazandırdığı yeteneklerden sonra oldukça kabul edilebilir bir durum.

Programın sürekli yeni versiyonları çıktığından dolayı kurulum ekranı ve arayüzde değişiklikler olabilir. Bizzat kullanmadığım için Türkçe Windows'ta nasıl bir durum oluşturuyor bilemiyorum ama bir sorun yaratmayacaktır. Bir sorun oluşursa iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yukarıdaki adresten indiremeyenler buradan indirebilir.

Burada kurulumdan sonra nasıl arkaplan değiştirileceği anlatılmış.

Programda herhangi bir virüs yoktur, program kesinlikte çalışmaktadır. Lütfen boşu boşuna yorum yapmayınız.